CKG32KX7T2W224K335AJ is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
TDK
In Stock: 1
Datasheet
0.22 µF ±10% 450V Ceramic Capacitor X7T SMD, J-Lead
CKG32KX7T2W224K335AJ
DigiKey Part Number
445-10342-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CKG32KX7T2W224K335AJ
Description
CAP CER 0.22UF 450V X7T SMD
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CKG32KX7T2W224K335AJ Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
SMD, J-Lead
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.142" L x 0.102" W (3.60mm x 2.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.136" (3.45mm)