CK45-B3AD102KYNNA
DigiKey Part Number
445-175508-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CK45-B3AD102KYNNA
Description
CAP CER 1000PF 1KV RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1000 pF ±10% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor B Radial, Disc
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CK45-B3AD102KYNNA Models
Operating Temperature
-25°C ~ 105°C
Mfr
Features
High Voltage
Series
Applications
Packaging
Bulk
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Radial, Disc
Capacitance
Size / Dimension
0.236" Dia (6.00mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)