CGJ5L2X7R2A154K160AA is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
TDK
In Stock: 47
Datasheet
Similar
TDK
In Stock: 1 180
Datasheet
0.15 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
CGJ5L2X7R2A154K160AA
DigiKey Part Number
445-9257-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-9257-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGJ5L2X7R2A154K160AA
Description
CAP CER 0.15UF 100V X7R 1206
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CGJ5L2X7R2A154K160AA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)