CGJ5L2X7R1E155K160AA
DigiKey Part Number
445-8220-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-8220-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGJ5L2X7R1E155K160AA
Description
CAP CER 1.5UF 25V X7R 1206
Customer Reference
Detailed Description
1.5 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
CGJ5L2X7R1E155K160AA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.075" (1.90mm)