CGJ5K4X7R2H223K130AA
DigiKey Part Number
445-9207-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-9207-1-ND - Cut Tape (CT)
445-9207-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGJ5K4X7R2H223K130AA
Description
CAP CER 0.022UF 500V X7R 1206
Customer Reference
Detailed Description
0.022 µF ±10% 500V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CGJ5K4X7R2H223K130AA Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.059" (1.50mm)