CGJ5H4X7R2H103K115AA | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CGJ5H4X7R2H103K115AA |
Description | CAP CER 10000PF 500V X7R 1206 |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10000 pF ±10% 500V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CGJ5H4X7R2H103K115AA Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications |
Part Status Obsolete | Mounting Type |
Capacitance | Package / Case 1206 (3216 Metric) |
Tolerance ±10% | Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.051" (1.30mm) |