CGJ4J3X7T2D683K125AA
DigiKey Part Number
445-9199-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-9199-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGJ4J3X7T2D683K125AA
Description
CAP CER 0.068UF 200V X7T 0805
Customer Reference
Detailed Description
0.068 µF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7T 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
CGJ4J3X7T2D683K125AA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)