CGJ4C3C0G2D821J060AA
DigiKey Part Number
445-9173-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-9173-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGJ4C3C0G2D821J060AA
Description
CAP CER 820PF 200V C0G 0805
Customer Reference
Detailed Description
820 pF ±5% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
CGJ4C3C0G2D821J060AA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.030" (0.75mm)