CGJ4C2C0G1H681J060AA is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
TDK
In Stock: 5 298
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 3 304
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
YAGEO
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 129
680 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
CGJ4C2C0G1H681J060AA
DigiKey Part Number
445-8145-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-8145-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGJ4C2C0G1H681J060AA
Description
CAP CER 680PF 50V C0G 0805
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CGJ4C2C0G1H681J060AA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.030" (0.75mm)