CGJ3E2C0G1H822J080AA
DigiKey Part Number
445-8114-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-8114-1-ND - Cut Tape (CT)
445-8114-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGJ3E2C0G1H822J080AA
Description
CAP CER 8200PF 50V C0G 0603
Customer Reference
Detailed Description
8200 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
CGJ3E2C0G1H822J080AA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)