CGJ2B2X7R1E152K050BA | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CGJ2B2X7R1E152K050BA |
Description | CAP CER 1500PF 25V X7R 0402 |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1500 pF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CGJ2B2X7R1E152K050BA Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Tolerance ±10% | Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.022" (0.55mm) |