CGJ2B2X7R1C333K050BA
DigiKey Part Number
445-8092-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-8092-1-ND - Cut Tape (CT)
445-8092-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGJ2B2X7R1C333K050BA
Description
CAP CER 0.033UF 16V X7R 0402
Customer Reference
Detailed Description
0.033 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
CGJ2B2X7R1C333K050BA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)