CGJ2B2C0G1H060D050BA | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CGJ2B2C0G1H060D050BA |
Description | CAP CER 6PF 50V C0G 0402 |
Customer Reference | |
Detailed Description | 6 pF ±0.5pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CGJ2B2C0G1H060D050BA Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Tolerance ±0.5pF | Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.020" (0.50mm) |