CGAEA1X7T0J104M030BC
DigiKey Part Number
445-CGAEA1X7T0J104M030BCTR-ND - Tape & Reel (TR)
445-CGAEA1X7T0J104M030BCCT-ND - Cut Tape (CT)
445-CGAEA1X7T0J104M030BCDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGAEA1X7T0J104M030BC
Description
CAP CER 0.1UF 6.3V X7T 0204
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X7T 0204 (0510 Metric)
EDA/CAD Models
CGAEA1X7T0J104M030BC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL (Reverse Geometry)
Series
Ratings
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0204 (0510 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.020" L x 0.039" W (0.52mm x 1.00mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.014" (0.35mm)