CGA9M2X7R1H475K200KA
DigiKey Part Number
445-7930-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-7930-1-ND - Cut Tape (CT)
445-7930-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA9M2X7R1H475K200KA
Description
CAP CER 4.7UF 50V X7R 2220
Customer Reference
Detailed Description
4.7 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 2220 (5750 Metric)
EDA/CAD Models
CGA9M2X7R1H475K200KA Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Not For New Designs
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.087" (2.20mm)