CGA8P3X7T2E105M250KE is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
TDK
In Stock: 9 480
Datasheet
Upgrade
TDK
In Stock: 24 141
Datasheet
1 µF ±20% 250V Ceramic Capacitor X7T 1812 (4532 Metric)
CGA8P3X7T2E105M250KE
DigiKey Part Number
445-CGA8P3X7T2E105M250KETR-ND - Tape & Reel (TR)
445-CGA8P3X7T2E105M250KECT-ND - Cut Tape (CT)
445-CGA8P3X7T2E105M250KEDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA8P3X7T2E105M250KE
Description
CAP CER 1UF 250V X7T 1812
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CGA8P3X7T2E105M250KE Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Part Status
Active
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.110" (2.80mm)