CGA6N3X7S1H475K230AE
DigiKey Part Number
445-8793-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-8793-1-ND - Cut Tape (CT)
445-8793-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA6N3X7S1H475K230AE
Description
CAP CER 4.7UF 50V X7S 1210
Customer Reference
Detailed Description
4.7 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7S 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
CGA6N3X7S1H475K230AE Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Part Status
Not For New Designs
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.102" (2.60mm)