CGA6N3X7R2A225M230AE
DigiKey Part Number
445-7984-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-7984-1-ND - Cut Tape (CT)
445-7984-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA6N3X7R2A225M230AE
Description
CAP CER 2.2UF 100V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.2 µF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
CGA6N3X7R2A225M230AE Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.102" (2.60mm)