CGA6M3X7S2A475K200AE | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CGA6M3X7S2A475K200AE |
Description | CAP CER 4.7UF 100V X7S 1210 |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 4.7 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7S 1210 (3225 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CGA6M3X7S2A475K200AE Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Features Soft Termination |
Tolerance ±10% | Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.091" (2.30mm) |