CGA6M2X7R2A474K200AE
DigiKey Part Number
445-CGA6M2X7R2A474K200AETR-ND - Tape & Reel (TR)
445-CGA6M2X7R2A474K200AECT-ND - Cut Tape (CT)
445-CGA6M2X7R2A474K200AEDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA6M2X7R2A474K200AE
Description
CAP CER 0.47UF 100V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.47 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
CGA6M2X7R2A474K200AE Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.091" (2.30mm)