CGA6M2X7R2A105K200AE | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CGA6M2X7R2A105K200AE |
Description | CAP CER 1UF 100V X7R 1210 |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CGA6M2X7R2A105K200AE Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Features Soft Termination |
Tolerance ±10% | Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.091" (2.30mm) |