CGA5L3C0G2E153J160AE
DigiKey Part Number
445-175709-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-175709-1-ND - Cut Tape (CT)
445-175709-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA5L3C0G2E153J160AE
Description
CAP CER .015UF 250V C0G/NP0 1206
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.015 µF ±5% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
CGA5L3C0G2E153J160AE Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.075" (1.90mm)