CGA5L1X7R1E475M160AC
DigiKey Part Number
445-12917-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-12917-1-ND - Cut Tape (CT)
445-12917-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA5L1X7R1E475M160AC
Description
CAP CER 4.7UF 25V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7 µF ±20% 25V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
CGA5L1X7R1E475M160AC Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.075" (1.90mm)