CGA5K4X7R2J153K130AA
DigiKey Part Number
445-5859-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-5859-1-ND - Cut Tape (CT)
445-5859-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA5K4X7R2J153K130AA
Description
CAP CER 0.015UF 630V X7R 1206
Customer Reference
Detailed Description
0.015 µF ±10% 630V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CGA5K4X7R2J153K130AA Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Not For New Designs
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.059" (1.50mm)