CGA5H4X7R2J103M115AE
DigiKey Part Number
445-7979-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-7979-1-ND - Cut Tape (CT)
445-7979-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA5H4X7R2J103M115AE
Description
CAP CER 10000PF 630V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±20% 630V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
CGA5H4X7R2J103M115AE Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.051" (1.30mm)