CGA5F4NP02J472J085AA
DigiKey Part Number
445-172562-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-172562-1-ND - Cut Tape (CT)
445-172562-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA5F4NP02J472J085AA
Description
CAP CER 4700PF 630V NP0 1206
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4700 pF ±5% 630V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
CGA5F4NP02J472J085AA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
High Temperature
Part Status
Active
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)