CGA4J4C0G2W472J125AA
DigiKey Part Number
445-15570-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-15570-1-ND - Cut Tape (CT)
445-15570-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA4J4C0G2W472J125AA
Description
CAP CER 4700PF 450V C0G 0805
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4700 pF ±5% 450V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
CGA4J4C0G2W472J125AA Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)