CGA4J3X8R1H224M125AE
DigiKey Part Number
CGA4J3X8R1H224M125AE-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA4J3X8R1H224M125AE
Description
CAP CER 0.22UF 50V X8R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.22 µF ±20% 50V Ceramic Capacitor X8R 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
CGA4J3X8R1H224M125AE Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
Soft Termination
Part Status
Active
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.059" (1.50mm)