CGA4J1X7T0J226M125AC is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 68 636
Datasheet
Taiyo Yuden
22 µF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X7T 0805 (2012 Metric)
CGA4J1X7T0J226M125AC
DigiKey Part Number
445-CGA4J1X7T0J226M125ACTR-ND - Tape & Reel (TR)
445-CGA4J1X7T0J226M125ACCT-ND - Cut Tape (CT)
445-CGA4J1X7T0J226M125ACDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA4J1X7T0J226M125AC
Description
AUTOMOTIVE GRADE,0805,X7T,6.3V,2
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CGA4J1X7T0J226M125AC Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)