CGA4C4C0G2W391J060AA is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
390 pF ±5% 450V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
CGA4C4C0G2W391J060AA
DigiKey Part Number
445-15544-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-15544-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA4C4C0G2W391J060AA
Description
CAP CER 390PF 450V C0G 0805
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CGA4C4C0G2W391J060AA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Obsolete
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.030" (0.75mm)