CGA3E2X8R2A222K080AE
DigiKey Part Number
445-173830-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-173830-1-ND - Cut Tape (CT)
445-173830-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA3E2X8R2A222K080AE
Description
CAP CER 2200PF 100V X8R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2200 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X8R 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
CGA3E2X8R2A222K080AE Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
Soft Termination
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)