CGA3E2X7R1E104K080DA
DigiKey Part Number
445-CGA3E2X7R1E104K080DATR-ND - Tape & Reel (TR)
445-CGA3E2X7R1E104K080DACT-ND - Cut Tape (CT)
445-CGA3E2X7R1E104K080DADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA3E2X7R1E104K080DA
Description
AUTOMOTIVE GRADE,0603,X7R,25V,0.
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)