CGA3E2C0G1H332J080AD
DigiKey Part Number
445-9782-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-9782-1-ND - Cut Tape (CT)
445-9782-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA3E2C0G1H332J080AD
Description
CAP CER 3300PF 50V 0603 EPOXY
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3300 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
CGA3E2C0G1H332J080AD Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Epoxy Mountable
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)