CGA2B3X7R1H333K050EB | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CGA2B3X7R1H333K050EB |
Description | AUTOMOTIVE GRADE,0402,X7R,50V,33 |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.033 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Features Low ESL |
Tolerance ±10% | Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.022" (0.55mm) |