CGA2B3X7R1H333K050EB
DigiKey Part Number
445-CGA2B3X7R1H333K050EBTR-ND - Tape & Reel (TR)
445-CGA2B3X7R1H333K050EBCT-ND - Cut Tape (CT)
445-CGA2B3X7R1H333K050EBDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA2B3X7R1H333K050EB
Description
AUTOMOTIVE GRADE,0402,X7R,50V,33
Customer Reference
Detailed Description
0.033 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)