CGA2B2X7R1E223M050BA
DigiKey Part Number
445-12246-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-12246-1-ND - Cut Tape (CT)
445-12246-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA2B2X7R1E223M050BA
Description
CAP CER 0.022UF 25V X7R 0402
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.022 µF ±20% 25V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
CGA2B2X7R1E223M050BA Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)