CGA2B2X5R1H471K050BA
DigiKey Part Number
445-12229-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-12229-1-ND - Cut Tape (CT)
445-12229-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA2B2X5R1H471K050BA
Description
CAP CER 470PF 50V X5R 0402
Customer Reference
Detailed Description
470 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CGA2B2X5R1H471K050BA Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Part Status
Not For New Designs
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)