CGA2B1X8R1E473K050BE
DigiKey Part Number
445-174801-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-174801-1-ND - Cut Tape (CT)
445-174801-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA2B1X8R1E473K050BE
Description
CAP CER 0.047UF 25V X8R 0402
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.047 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X8R 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
CGA2B1X8R1E473K050BE Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
Soft Termination, High Temperature
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.024" (0.60mm)