CGA2B1X8R1E473K050BE | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CGA2B1X8R1E473K050BE |
Description | CAP CER 0.047UF 25V X8R 0402 |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.047 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X8R 0402 (1005 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CGA2B1X8R1E473K050BE Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 150°C |
Mfr | Features Soft Termination, High Temperature |
Tolerance ±10% | Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.024" (0.60mm) |