CGA1A2C0G1E060D030BA
DigiKey Part Number
445-12049-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-12049-1-ND - Cut Tape (CT)
445-12049-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA1A2C0G1E060D030BA
Description
CAP CER 6PF 25V C0G 0201
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
6 pF ±0.5pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
EDA/CAD Models
CGA1A2C0G1E060D030BA Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Tolerance
±0.5pF
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)