C5750X7R2E684K230KA
DigiKey Part Number
445-4530-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-4530-1-ND - Cut Tape (CT)
445-4530-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C5750X7R2E684K230KA
Description
CAP CER 0.68UF 250V X7R 2220
Customer Reference
Detailed Description
0.68 µF ±10% 250V Ceramic Capacitor X7R 2220 (5750 Metric)
EDA/CAD Models
C5750X7R2E684K230KA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Not For New Designs
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)