C5750X7R1E226M250KA
DigiKey Part Number
445-1453-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-1453-1-ND - Cut Tape (CT)
445-1453-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C5750X7R1E226M250KA
Description
CAP CER 22UF 25V X7R 2220
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µF ±20% 25V Ceramic Capacitor X7R 2220 (5750 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C5750X7R1E226M250KA Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Low ESL
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.110" (2.80mm)