C4532X7T2W474M230KE
DigiKey Part Number
445-6836-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-6836-1-ND - Cut Tape (CT)
445-6836-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C4532X7T2W474M230KE
Description
CAP CER 0.47UF 450V X7T 1812
Customer Reference
Detailed Description
0.47 µF ±20% 450V Ceramic Capacitor X7T 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
C4532X7T2W474M230KE Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Soft Termination
Part Status
Not For New Designs
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.102" (2.60mm)