C4532X7T2W474M230KE | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | C4532X7T2W474M230KE |
Description | CAP CER 0.47UF 450V X7T 1812 |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.47 µF ±20% 450V Ceramic Capacitor X7T 1812 (4532 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | C4532X7T2W474M230KE Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Features Soft Termination |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications |
Part Status Not For New Designs | Mounting Type |
Capacitance | Package / Case 1812 (4532 Metric) |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.102" (2.60mm) |