C3225X7T2W224K200AE
DigiKey Part Number
445-8909-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-8909-1-ND - Cut Tape (CT)
445-8909-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C3225X7T2W224K200AE
Description
CAP CER 0.22UF 450V X7T 1210
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.22 µF ±10% 450V Ceramic Capacitor X7T 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
C3225X7T2W224K200AE Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Soft Termination
Part Status
Active
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)