C3225X7S3D102K200AA
DigiKey Part Number
445-7869-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-7869-1-ND - Cut Tape (CT)
445-7869-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C3225X7S3D102K200AA
Description
CAP CER 1000PF 2KV X7S 1210
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1000 pF ±10% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor X7S 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
C3225X7S3D102K200AA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
High Voltage
Part Status
Active
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.087" (2.20mm)