C3225X7S3D102K200AA | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | C3225X7S3D102K200AA |
Description | CAP CER 1000PF 2KV X7S 1210 |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1000 pF ±10% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor X7S 1210 (3225 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | C3225X7S3D102K200AA Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Features High Voltage |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications |
Part Status Active | Mounting Type |
Capacitance | Package / Case 1210 (3225 Metric) |
Tolerance ±10% | Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.087" (2.20mm) |