C3225X7R2A225K230AB
DigiKey Part Number
445-4497-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-4497-1-ND - Cut Tape (CT)
445-4497-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C3225X7R2A225K230AB
Description
CAP CER 2.2UF 100V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.2 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
C3225X7R2A225K230AB Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)