C3225X7R2A105K200AE
DigiKey Part Number
445-173652-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-173652-1-ND - Cut Tape (CT)
445-173652-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C3225X7R2A105K200AE
Description
CAP CER 1UF 100V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
C3225X7R2A105K200AE Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Soft Termination
Part Status
Active
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.091" (2.30mm)