C3225X5R0J107M250AB
DigiKey Part Number
445-C3225X5R0J107M250ABTR-ND - Tape & Reel (TR)
445-C3225X5R0J107M250ABCT-ND - Cut Tape (CT)
445-C3225X5R0J107M250ABDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C3225X5R0J107M250AB
Description
CAP CER 100UF 6.3V X5R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 µF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
C3225X5R0J107M250AB Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Series
Features
Low ESL
Part Status
Active
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.114" (2.90mm)